V sobotu se areál Nového rybníka zahalí do růžova, koná se tam akce Zamilovaný Novák

Festival vín, hudební a taneční vystoupení, fotokoutek, stánky s nejrůznějším zbožím a občerstvením, barmanská show, flyboard škola létání nebo dílničky pro děti. To vše si na sobotu 13. května přichystala Sportovní zařízení města Příbram pro návštěvníky Areálu Nový rybník v Příbrami.

Od 10 hodin budou připravení vinaři, SeZaM bistro a prodejní stánky. Ve 14:00 odstartuje doprovodný program barmanskou show, od 15:20 bude u SeZaM bistra probíhat barmanská škola míchání drinků, včetně ochutnávek.
Program bude připraven také na kamenném pódiu pod bistrem, kde ve 14:40 vystoupí pěvecký sbor HasArt, následovat bude taneční vystoupení a od 16:00 zahraje kapela Big“O“Band. Program akce končí v 19:00.
Vinaři na akci:
Vinařství Štěpánek, Vinařství Žůrek, Vinařství Krist, Vinařství Sing Wine, Vinařství Filip Mlýnek a Vinařství Gertner. Degustovat se bude do speciálních festivalových pohárů s originálním designem. „Vstup na degustaci je 50 korun plus záloha na degustační pohár. Kdo bude chtít, může si pohár nechat na památku a k dalšímu použití, v opačném případě pohár po skončení degustace vrátí a dostane zálohu 150 korun zpět. Na výběr bude pohár růžový či bílý se čtyřmi různými hláškami. Kdo nebude chtít u vinařů degustovat, vstupné neplatí.“ Popisuje hlavní program dne Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram.
Návštěvníci akce, kteří neholdují vínu, si mohou dát například růžové pivo z Pivovaru Podlesí nebo domácí limonádu z vinných moštů. U barmana budou v nabídce alko i nealko míchané drinky.
Speciální nabídku občerstvení chystá také SeZaM bistro. „Návštěvníci si mohou sestavit i tříchodové menu, když budou chtít. Nabízí se například začít hráškovým krémem s pikantním domácím pečivem s gorgonzolou, jako hlavní chod domácí špecle se smetanovou omáčkou s kuřecím masem a chřestem a jako sladká tečka dezert Pavlova s mascarpone, bílou čokoládou a ovocem. To jen pro představu. Kdo si nevybere z nabídky SeZaM bistra, bude mít k dispozici ještě další stánky s občerstvením u spodního kamenného pódia.“ Představuje výběr z nabídky občerstvení Slaba.
Den po Zamilovaném Nováku připadá v kalendáři všem maminkám. Návštěvníci akce tak mohou spojit příjemné s užitečným a pořídit něco hezkého právě pro maminku. „Na akci bude stánek s květinami, střelnice, perníková srdce, dekorace, u vinařů výběrová vína a vinné mošty, děti mohou v dílničkách maminkám něco vyrobit. V areálu bude umístěna také speciální plachta ke Dni matek, kam mohou návštěvníci napsat mamince pár hezkých slov, vyfotit se a poslat tak milý, originální vzkaz,“ dodává Slaba závěrem.