Teplé dny lákají k vodě. Kromě venkovního bazénu se v Příbrami ke koupání nabízí také Areál Nový rybník. Kvalita vody v tomto přírodním koupališti je dobrá

 

Dle Krajské hygienické stanice Středočeského kraje je v přírodním koupališti Nový rybník voda stále vhodná ke koupání. Od začátku sezony se kvalita vody nijak výrazně nezhoršila a stále si drží modrého „smajlíka“.

 

Aktuální výsledky pravidelných odběrů vzorků koupacích vod jsou dostupné na stránkách KHS Středočeského kraje https://khsstc.cz/koupaliste/. „Na vlastní pěst denně prověřujeme přítomnost šneků ve vodě, díky kterým nás v loňské sezoně trápily cerkarie. Zvýšený výskyt těchto živočichů jsme letos zatím nezaznamenali, což potvrdila také námi iniciovaná namátková kontrola Státního zdravotního ústavu,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram a znovu apeluje na návštěvníky, aby na Nováku nekrmili kachny. Čím méně kachen se bude v Areálu zdržovat, tím menší bude riziko výskytu cerkarií.

 

Areál Nový rybník nabízí kromě koupání také široké možnosti sportovního vyžití, půjčovnu lodiček, šlapadel, paddleboardů nebo koloběžek, několik dětských hřišť, vzduchové trampolíny, hřiště na sport, občerstvení s bohatou nabídkou jídel a nápojů a rozmanitý kulturně sportovní program. „Na Nováku často pořádáme my i další subjekty různé tematické akce, sportovní události a koncerty. Všechny akce jsou uveřejňovány na webu szm.pb.cz,“ doplňuje Slaba.

 

Vstup do areálu je zdarma, parkovat se dá v blízkém okolí nebo přímo v areálu za 50 korun na celý den.

 

Tomu, kdo přírodnímu koupání zrovna neholduje, nabízí Sportovní zařízení města Příbram alternativu v podobě venkovního bazénu Aquaparku Příbram. „Na „venkáči“ máme pro návštěvníky 50m dlouhý bazén, dětský bazén, dětské hřiště, občerstvení a parkování zdarma. Velkým benefitem areálu jsou vzrostlé stromy, které poskytují stín a rozlehlé travnaté plochy kolem bazénu. To vše za velmi přívětivé vstupné,“ představuje areál Slaba. Celodenní vstupné na venkovní bazén stojí pro dospělou osobu 60 korun, rodinné vstupné vyjde na 150 korun, senioři a studenti mají 10 korun slevu.  Otevřeno je za pěkného počasí denně od 10:00 do 20:00.

 

 

Bc. Miroslava Kozohorská

Tisková mluvčí

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

 

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram