Ve všední dny, kromě pondělí, bude sauna v provozu pro veřejnost 11:00–20:00, víkendové rezervace na privátní saunu jsou možné na telefonu 601 126 006.

Areál Nový rybník od února rozšiřuje portfolio nabízených služeb o saunu. Ta se nachází v budově plavčíkárny, kde v létě sídlí půjčovna sportovního vybavení. Celý interiér se nese v duchu přírodních materiálů a v doplňcích odkazuje na prostředí rybníka. Z odpočívárny, vybavené nábytkem z akátového dřeva, je krásný výhled na ostrůvek Nového rybníka. Interiér je doplněn velkoformátovou tapetou s tématikou rybníka, zrcadly, tvarem připomínající vodní plochy a dalšími přírodními prvky. Nechybí moderní vybavení, jako skříňky uzamykatelné čipy, elektrický krb v odpočívárně a nejmodernější technologie vyhřívání sauny, včetně zvukové kulisy.  „Práce na přestavbě interiéru budovy započaly v polovině října, včera byly instalovány garnýže na závěsy do odpočívárny a probíhají poslední dokončovací práce, ve smyslu zařizování inventářem a doplňky,“ říká vedoucí Areálu Nový rybník Petr Trojan.

V úterý a ve středu je sauna vyhrazena výhradně pro muže, ženám patří čtvrtky a pátky, vždy v čase 11:00–20:00. V pondělí je zavřeno. O víkendech bude sauna sloužit pro soukromé pronájmy, které je potřeba si dopředu rezervovat. Stejný provoz je nastaven také ve svátky. Pronájem privátní sauny je možný od dvou osob na dvě hodiny, a to v časech: 10:00–12:00, 13:00–15:00, 16:00–18:00, 19:00–21:00.

Kapacita veřejné sauny je 8 osob, pro privátní saunu, je to v případě smíšené skupiny 6 osob, v případě mužské nebo ženské skupiny 8 osob. Vstup je zajištěn prostřednictvím čipu, který obdrží každý návštěvník na recepci areálu Nového rybníka, nacházející se u adventure golfu, odkud bude provoz sauny zajišťován. „Každý obdrží s čipem také jedno prostěradlo na podložení těla v sauně. S sebou z domova by měl návštěvník mít gumové pantofle na přezutí, mycí gel, šampon, ručník a dostatečné množství tekutin na doplnění pitného režimu. Je také potřeba počítat s vratnou zálohou 200 korun za čip, kterou si máme právo ponechat v případě ztráty nebo poničení čipu,“ doplňuje informace ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

V sauně je možné zakoupit si nápoje v automatu u vstupu, součástí provozu není občerstvení s obsluhou.

Ve všední dny vyjde dospělou osobu hodina saunování na 170 korun, 90 minut na 210 korun a dvě hodiny na 250 korun. Zvýhodněné vstupné mají děti do 15 let, senioři a ZTP. Pro ně jsou ceny odstupňovány 100, 140 nebo 180 korun, dle doby pobytu. Cena privátní sauny je nastavena na 2 hodiny, pro dvě osoby za 1000 korun, každá další osoba si připlatí 200 korun.

Online rezervační systém bude spuštěn o něco později. „Než spustíme rezervace online, rozhodli jsme se nejprve otestovat provoz sauny jako takové, nastavení provozní doby, času vyhrazeného na úklid apod., a to z toho důvodu, abychom se nedostávali hned na startu do nějakých kolizí. S online systémem jsme schopni spustit také případné objednávky občerstvení pro privátní pronájmy sauny,“ říká Trojan.

 

Bc. Miroslava Kozohorská

Tisková mluvčí

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

 

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram