K lepší orientaci na Nováku poslouží návštěvníkům mapa areálu

Areál přírodního koupaliště Nový rybník se rozrůstá každým dnem. K objevení všeho, co nabízí, může návštěvníkům pomoci mapa areálu. Ta je umístěna u vstupů a na parkovišti, společně s návštěvním řádem a dalšími informacemi.

Minulý týden byly ve sportovním a rekreačním areálu Nový rybník instalovány informační cedule u vstupů a na parkovišti vedle parkovacího automatu. Na informační ceduli, najde návštěvník provozní dobu, návštěvní řád, důležitá telefonní čísla a kontakt na správce. K lepší orientaci poslouží mapka areálu, kde jsou zobrazeny jednotlivé hrací prvky, atrakce, hřiště, ale také například místa vyhrazená pro kuřáky.

Novák se mění k nepoznání. V současné době se pracuje především na dokončení stavby občerstvení, přestavbě minigolfu na zbrusu nový adventure golf a výrazně pokročila také stavba inline dráhy. „Do zahájení sezóny se toho stihlo udělat opravdu hodně. Půjčovna sportovního vybavení jede naplno, máme nové toalety, sprchy, mlžítko, workoutové hřiště, parkoviště a mnoho dalšího. Adventure golf, občerstvení a inline dráha jsou obrovským lákadlem příští sezóny,“ hodnotí situaci ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

Na terase občerstvení, kde právě probíhá dokončování pokládky dlažebních kostek, vyrostl také ostrůvek z pražců, které mimochodem prostupují celým Novákem a tvoří tak společný, stěžejní prvek. K čemu bude tento ostrůvek sloužit? „Tady se již brzy budou vyjímat palmy, v jejichž stínu si budou moci děti hrát v písku, zatímco rodiče si dají oblíbený chlazený nápoj na terásce. Palmy už jsou objednané a nyní čekáme na jejich doručení a zasazení,“ vysvětluje Slaba a dodává, že palmy jsou speciální, mrazuvzdorné a návštěvníci tak nemusí mít obavy o jejich přezimování.

Miroslava Poláková

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384
mob.: 773 041 753

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram