Součástí letní koncepce Superhrdinského Nováku jsou nejrůznější sportovní a kulturní akce, promítání v letním kině, soutěže, speciální občerstvení a další atrakce. První akce se superhrdiny se koná 5. června.

 

Po dvou „covidových“ letech, kdy pořádání akcí bylo značně omezené a chuť lidí bavit se také nebyla, vzhledem k situaci, nijak vysoká, chystá letos Sportovní zařízení města Příbram pro návštěvníky areálu Nový rybník pořádnou nálož zábavy. Celé léto se ponese ve znamení superhrdinů.

 

Více než jen akce

Kromě jednodenních akcí se budou moci návštěvníci setkávat se superhrdiny na Nováku po celé léto. Ať už prostřednictvím uměleckých dřevěných soch, komiksových fotokoutků nebo superhrdinské hry. Superhrdinové obsadí také nabídku SeZaM bistra. Kromě Avengers nanuků a domácích zmrzlin z nového sweet baru si bude možné dát například „Hulkušky“ se zelím a uzeným, kuřecí „Thortillu“ nebo Kapitánův pizza štít. Nabídka bude kromě chuti vynikat také svou fotogeničností. „Ať už si návštěvníci budou fotit jídla z bistra, sochy nebo využijí jeden z fotokoutků, budeme rádi, když své sdílené příspěvky budou označovat pod hashtagem SuperhrdinskyNovak. Po létě bychom rádi udělali z označených fotek koláž, kterou vystavíme na sociální sítě. Ty nejlepší fotky máme v plánu ocenit malým dárkem,“ nabádá návštěvníky k označování Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram.

 

Soutěžit se bude celé léto

Najdete všech 6 kamenů k ovládnutí světa? Tak zní otázka soutěže, kterou si v areálu Nového rybníka bude možné zahrát po celé léto. Herní kartu návštěvníci zakoupí od 5. června na vrátnici Areálu u Adventure golfu. Po rozluštění indicií čeká na všechny hledače odměna. „Kompletní pravidla soutěže a všechny informace týkající se léta se superhrdiny najdou naši návštěvníci průběžně na webu www.letonanovaku.cz,“ dodává pro úplnost informací Slaba.

 

Další super hry čekají návštěvníky na úplně novém Interaktivním hřišti, a to hned na dvou okruzích. „I-hřiště je velikou novinkou letošního léta. Hry si může zahrát opravdu kdokoli, stačí k tomu jen chytrý telefon a stažená aplikace. Vše je zdarma a na výběr je z mnoha soutěží. Od pexesa přes kvízy až k hledání pokladu,“ představuje Slaba.

 

O program je postaráno!

První akcí v superhrdinském stylu, kde bude zároveň celá koncepce Superhrdinského Nováku představena návštěvníkům, proběhne 5. června od 16:00 do 20:00. Následuje tradiční akce letá Novák Fest, netradičně v superhrdinském stylu, dále Superhry!, Noční golf a na závěr léta Stihl Timbersports. Superhrdinská koncepce se samozřejmě neobejde bez promítání filmů. V letním kině návštěvníci shlédnou za léto celkem čtyři filmy, program bude brzy zveřejněn na webových stránkách Městského kulturního centra Příbram.

 

Nebudou chybět ani oblíbené a osvědčené aktivity pro děti v rámci Animačních programů. Denní program bude připraven vždy od pondělí do soboty v čase 13:00 až 18:00, v pátečních dílničkách od 15:00 do 17:00 si děti například namalují obraz na plátno, vyrobí vlastní šperky, hrníčky, superhrdinský štít nebo škrabošku. Některé své výrobky určitě velmi dobře využijí na závěrečném superhrdinském karnevalu, který se koná 1. 9. od 16:00 v Junior klubu. To vše za 50 Kč/ hodina/ blok. Sportovní aktivity obsáhnou čtvrteční super tréninky pro dospělé i děti. První trénink pro dospělé se koná už 23. června, dětský Spartan trénink proběhne 28. července. Vstupné na lekci je 100 Kč.

 

Zdarma jsou od 6. července připravené středeční minidisco na kamenném pódiu pod SeZaM bistrem.

 

 

Bc. Miroslava Poláková

Tisková mluvčí

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram