Dovolená doma? Nevadí, máme Novák!

 

Letošní léto bude zřejmě více lidí trávit doma v Čechách. Za krásným prostředím nemusí příbramáci daleko. Revitalizace Areálu Nový rybník je hotová, voda je napuštěná a krásně čistá. Novák nabízí nejen možnost koupání a prostor pro odpočinek, ale také bohaté sportovní a kulturní vyžití.

 

Areál Nového rybníka je veřejnosti otevřen s jistými omezeními kvůli pandemii koronaviru od 11. května, nyní se vše snad vrací do normálu a návštěvníci si mohou areál užívat plnými doušky, se vším všudy. Voda v rybníce již také dosáhla kýženého maxima, a tak nic nebrání ani provozu vodní skluzavky a půjčovně sportovního vybavení, která bude v provozu od tohoto pátku.

 

Novinky sezony

Návštěvníci areálu se i letos mohou těšit na některé novinky. Mezi ty největší patří nově vybudovaná hobití vesnička s posezením a litorální pásmo s naučnou stezkou. Hobití vesnička se skládá ze čtyř domků, součástí nového prostoru je také přírodní posezení. To vše v příjemném stínu vzrostlých stromů. Litorální pásmo je uměle vytvořená mělčina osázená rostlinami. Tento prvek by měl přispívat k lepší kvalitě vody a celkovému zlepšení biodiverzity prostředí. Také z estetického hlediska bude za čas velmi významnou součástí areálu, která jistě přitáhne pozornost nejedněch očí. Atraktivita litorálního pásma je umocněna dobrodružnou kamennou stezkou s naučnými tabulkami o vysazených rostlinách. Dále došlo k rozšíření dobrodružné lávky na ostrůvek, vybudování vstupu do vody pro imobilní, přibyla dětská skluzavka u SeZaM bistra, lavičky, nové stromy, keře a květiny.

 

Novinky v nabízených službách

Kromě tematických večerů pro dospělé v prostoru SeZaM bistra, které se konaly již v loňském roce, plánuje letos Sportovní zařízení města animační programy. „Cestování, jak se zdá, nebude tohle léto dostupné v takové míře, jako doposud. Reagujeme tak na zvýšenou poptávku po aktivitách v tuzemsku a od animačních programů si slibujeme větší rozmanitost využití volného času jak dětí, tak jejich rodičů, kteří si například mohou zahrát s přáteli nějakou hru nebo si v klidu zaplavat, aniž by se museli strachovat o své děti,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

 

Animační programy budou probíhat formou hodinových bloků. V tomto čase budou animátoři s dětmi hrát kolektivní hry, sportovat, budou rozvíjet jejich kreativitu a tvořit výrobky za využití nejrůznějších technik. Programy startují 1. července a probíhat budou každé úterý, středu, pátek a sobotu. Blok pro větší děti je připraven od 13:30, pro menší od 15:00 a animační programy pro dospělé budou probíhat od 16:30. „Každou středu se bude u SeZaM bistra konat také minidisco, pro dospělé ještě plánujeme sportovní lekce s kvalifikovanými lektory. Kromě těchto lekcí budou animační programy po dospělé zdarma, pro děti za 50 korun. S permanentkou vyjde jeden dětský program na 30 korun,“ doplňuje Slaba.

 

SeZaM bistro

SeZaM bistro najíždí i letos na systém vratných zálohovaných kelímků. Záloha za kelímek je 50 Kč.

Nabídka jídel se rozrostla o čerstvé sendviče a bagety, borůvkové knedlíky nebo jogurty s ovocným rozvarem.