Nový rybník pokračuje v realizaci naplánovaných investičních akcí

 

Uzamykatelné skříňky, kompletní výměna laviček v letním kině nebo zbrusu nová služba v podobě sauny. To vše se bude v Areálu Nový rybník realizovat letos. Realizace parkourového hřiště se posouvá na rok 2022.

 

První novinkou, na kterou se návštěvníci areálu mohou těšit co nevidět, jsou uzamykatelné skříňky umístěné zezadu budovy SeZaM bistra, vedle toalet. „Skříňky jsou již nyní připravené u zhotovitele, montovat na místo se budou v příštím týdnu,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram. Skříněk bude celkem 60 kusů a na výběr bude ze dvou velikostí. Menší na cennosti a větší na boty, in-line brusle a objemnější věci. Součástí realizace jsou také tři lavičky pro pohodlnější přezouvání. Skříňky budou opatřeny mincovním zámkem na principu desetikorunové zálohy. Tyto úložné prostory jsou prvotně určeny k uschování bot či bruslí při návštěvě in-line dráhy. Své využití si ale jistě najdou i pro běžného uživatele areálu. Lze je využít jako odkládací prostor na ručníky, deky nebo cennosti.

 

Výrazného omlazení se dočká v letošním roce také letní kino, přesněji sezení v letním kině. „Ještě před zahájením letní, tedy promítací sezony, budou v letním kině kompletně odstraněny všechny původní lavice a nahrazeny novými. Výměna sezení probíhá z důvodu nevyhovujícího stavu stávajících laviček. Kapacita areálu se nijak výrazně nezmění,“ dodává Slaba.

 

Areál Nový rybník bude mít nově také svou vlastní saunu. Sauna se bude nacházet v budově půjčovny sportovního vybavení a její realizace a uvedení do provozu je v plánu na podzim letošního roku. Okamžitá kapacita sauny je počítána pro 6 – 8 osob, rezervace budou probíhat přes rezervační systém, případně po telefonu. „Sauna na Nováku se nám jeví přínosná hned z několika důvodů. Jednak z hlediska rozšíření nabízených služeb v areálu, dále je to možnost celoročního využití stávající budovy plavčíkárny a také možnost návštěvy jiné sauny, než té na plaveckém bazénu, která je zejména v zimním období často plně obsazena. Navíc v době její rekonstrukce, v rámci plánované celkové rekonstrukce Aquaparku, budou mít návštěvníci možnost navštěvovat alespoň tuto menší saunu v Areálu Nový rybník,“ říká Slaba.

 

Všechny tyto projekty vznikají v rámci fáze udržitelného rozvoje Areálu Nový rybník, nastaveného na přelomu let 2019/ 2020.

 

V plánu pro letošní rok byla také realizace parkourového hřiště. Tato investice však byla posunuta na příští rok. „Ohledně vybudování parkourového hřiště v areálu Nového rybníka se vedly dlouhé debaty jak se zástupci města, tak také s veřejností prostřednictvím veřejné besedy. Proběhla anketa na facebooku a dotazníkové šetření. Přestože hlasy pro a proti byly velmi vyrovnané, bylo nakonec rozhodnuto, že parkourové hřiště bude. Jeho realizace je však díky současné covidové situaci posunuta na rok 2022,“ říká Slaba.

 

 

Bc. Miroslava Poláková

Tisková mluvčí

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

 

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram