Animační programy na Nováku nabízejí zábavu pro děti i dospělé, tvořivé dílny a každou středu minidisco

Sportovní zařízení města Příbram přichystala pro návštěvníky areálu Nový rybník na letošní sezónu velkou programovou novinku. Jsou jí animační programy, které se konají každé úterý, středu, pátek a sobotu. 

Animační programy pro děti probíhají v hodinových blocích, animátoři s dětmi hrají kolektivní hry, sportují, tvoří výrobky za využití nejrůznějších technik, malují a hrají si. Program se nese v duchu víl, skřítků a strašidel a využívá velkého potenciálu areálu. Děti si projdou různé atrakce a za pomoci hádanek a rébusů se učí o místní fauně a flóře.

Programy byly zahájeny 1. července a probíhat budou každé úterý, středu, pátek a sobotu až do konce srpna. Blok pro větší děti je připraven od 13:30, pro menší od 15:00 a skupinové animační programy probíhají od 16:30.

Od 3. 7. budou každý pátek od 16:30 probíhat také tvořivé dílničky, kde si děti například vytvoří vlastní herbář z rostlin a květin, které si samy v areálu nasbírají. Každý dětský hodinový program, včetně dílniček, stojí 50 Kč. S permanentkou vyjde jeden program na 30 korun. „Zejména u páteční dílničky se nákup permanentky může hodit. Některé dílničky na sebe budou navazovat, a čím větší počet z nich děti navštíví, tím obsáhlejší bude jejich finální práce. Co se programu týče, naši animátoři jsou samozřejmě flexibilní, a když zrovna někoho něco v danou chvíli nebaví, máme různé alternativy v záloze,“ říká ředitel Sportovních zařízení města Příbram Jan Slaba.

Další novinkou v areálu jsou dětské diskotéky, neboli minidisco. Ty se budou konat každou středu v prostoru SeZaM bistra Nový rybník od 18:00. I zde budou zábavu řídit animátoři, pro děti jsou připravené různé písničky a tanečky.

Chystají se také animační programy pro dospělé, které budou probíhat formou sportovních tréninků s profesionálním trenérem. „Lekce budou stát 100 Kč za osobu a půjde o takové vyzkoušení si různých skupinových lekcí, od kruháče po tanec či jógu. Jednotlivé lekce budou od 7. 7. probíhat každé úterý v čase od 18:00 do 19:00 hodin,“ doplňuje informace Jan Slaba.

 

Bc. Miroslava Poláková
tisková mluvčí
Sportovní zařízení města Příbram
Legionářů 378, 261 01, Příbram VII
tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753
www.szm.pb.cz
https://www.facebook.com/szmpribram