Už 11. 11. od 11:11 se v Areálu Nový rybník koná první ročník akce Svatomartinská vína na Nováku s vinným koštem, husími specialitami a živou hudbou.  Areál Nového rybníka by měl po roční covidové pauze ožít také v prosinci, v rámci tradiční akce Čertovský Novák. Osud této akce je však ještě nahnutý, vzhledem k mimořádným opatřením

 

Svatý Martin klepe na dveře! Sportovní zařízení města Příbram všechny srdečně zve na první ročník akce Svatomartinská vína na Nováku. Akce láká na prodej lahvových vín, košt Svatomartinských a mladých vín a husí speciality v podobě lokšů s trhaným husím masem, husími játry nebo tortill s trhaným husím masem. Vstup na košt je 50 Kč za osobu a vratná záloha 100 Kč na skleničku. O hudební doprovod na akci se postará pěvecký sbor ZUŠ Příbram a dále saxofonový kvartet MAR SAHAR. „Akce startuje v 11:11, kdy již bude SeZaM bistro vydávat připravené speciality. Nabízí se tak perfektní příležitost, kam zajít na oběd. Už od dopoledne budou připraveni také vinaři a hudební program startuje v 15:00. Předpokládaný konec akce je v 18:00 nebo dle nálady návštěvníků,“ doplňuje informace o akci Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram. Na akci je potřeba dodržovat současná nařízení vlády a bude kontrolováno splnění podmínek OTN.  

Pekelně Čertovský Novák

Bez covid pauzy by byl letošní ročník čertovského Nováku už pátým v pořadí. Čerti hodní i zlí, mikulášská nadílka, program na podiu pro děti, tvořivé dílny, vánoční trh, rozsvícení stromu a velkolepý ohňostroj. To jsou tradiční atributy této akce. Letošní ročník má být tím nejpekelnějším vůbec, proto letos akce nese podtitul pekelný. „Návštěvníci se mohou těšit na „krampusáky“ s Luciferem, pekelnicí a svítícím kočárem. Jako tradičně budeme slavnostně rozsvěcet vánoční strom a velkým finále bude ohňostroj. Další program se bude zřejmě muset přizpůsobit aktuálním pandemickým opatřením,“ říká Slaba.

 

Pekelně Čertovský Novák se bude za předpokladu příznivého vývoje pandemie konat v pátek 3. 12. 2021 od 15:30 do 18:30 v Areálu Nový rybník.

 

Pekelně Čertovský Novák bude letos zpoplatněn částkou 50 Kč za dospělého, zlevněné vstupné je přichystané pro děti, seniory a zdravotně postižené, a to 30 Kč. Předchozí ročníky se doposud konaly bez vstupného. Jedním z důvodů zpoplatnění akce je fakt, že akce se díky své oblíbenosti a zájmu veřejnosti zvětšila o tolik, že je nutné hledět i na celkovou ekonomickou udržitelnost akce. Vstupné, vzhledem k velikosti akce, je spíše symbolické, doufáme však, že pokryje minimálně náklady spojené s kontrolováním a dodržováním mimořádných opatření,“ říká Slaba. Mezi mimořádné náklady spojené s dodržováním mimořádných opatření patří například kontrola maximálního počtu návštěvníků, dezinfekce prostor a zajištění dezinfekcí. „Kontrola počtu návštěvníků je jedním z dalších důvodů, proč vybírat vstupné. Díky prodaným lístkům bude jasné, kolik návštěvníků se v areálu nachází. Co nyní zvažujeme, s ohledem na minimalizování front na lístky u vstupů, je předprodej vstupenek. To vše se ale bude ještě odvíjet od aktuální situace a vydaných vládních nařízení,“ dodává Slaba s tím, že všem doporučuje průběžně sledovat webové stránky szm.pb.cz, kde jsou zveřejňovány nejaktuálnější informace.

 

 

 

Bc. Miroslava Poláková

Tisková mluvčí

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram