Chatu Granit čeká rekonstrukce už v létě, spuštěn je nový web

 

Příbramské rekreačního středisko v šumavském Zadově přešlo od 1. 5. 2021 pod správu příspěvkové organizace SZM Příbram, jejíž vedení nyní plánuje nutnou rekonstrukci objektu. Ta měla začít původně až po létě, avšak díky příznivému vývoji příprav a rychlosti zpracování projektové dokumentace, budou práce pravděpodobně zahájeny už v červenci. Finální slovo bude mít však Rada města na jednom ze svých červnových jednání.

 

Přípravy nejen rekonstrukce začalo vedení SZM Příbram řešit ihned po rozhodnutí zastupitelstva města svěřit chatu Granit do správy právě této příspěvkové organizaci. „V žádném případě jsme díky rekonstrukci nechtěli přijít o zimní sezonu, která je pro takovýto objekt klíčová. Proto jsme se snažili nenechat nic náhodě a připravovali vše na rekonstrukci, dá se říci, s mírným předstihem. To se nám nakonec vyplatilo a rekonstrukce by tak mohla začít dokonce už v červenci. Čím dříve s rekonstrukcí začneme, tím větší je pravděpodobnost, že zimní sezonu zahájíme v novém. Jedná se však o ideální stav, který závisí na dalších důležitých faktorech,“ říká Slaba. Se zimní sezonou 2021/2022 se tak počítá už v novém, a to za předpokladu, že stavební práce půjdou podle plánu.

 

Dobrá zpráva s sebou bohužel nese i jednu méně příjemnou, a to je nutnost zrušení již provedených rezervací ubytování v období od 01. 07. 2021 do 30. 09. 2021. Ze strany SZM tak nyní probíhají intenzivní komunikace s objednanými subjekty o zrušení jejich rezervací. Jako kompenzaci za zrušené pobyty nabízí SZM Příbram hostům vouchery na 25% slevu v chatě Granit po rekonstrukci nebo 10% slevu v sousedním hotelu Zadov, kterou se vedení organizace povedlo vyjednat s ředitelem hotelu. „Chceme tímto dát najevo všem objednaným hostům, že si jejich zájmu vážíme a mrzí nás nutnost zrušení jejich rezervací. Ačkoli pobyty nejsou předem zaplacené, chápeme, že to může někomu způsobit komplikace,“ doplňuje Slaba.

 

Vzhledem k tomu, že Chata projde poměrně významnou rekonstrukcí, díky které dojde ke zvýšení komfortu, plánuje SZM Příbram také navýšení cen za ubytování. Cena za jednu osobu na noc by se tak při ubytování dvou a více osob v pokoji, měla nově pohybovat mezi 350 až 450 Kč (před slevou, bez horského poplatku). Cenová strategie nadále počítá se zvýhodněním skupin, rozdělením cen na sezonu a mimosezonu a celkovým udržením zajímavých cen. Zůstává zde také možnost ubytovat se za příplatek i se psem. Samozřejmostí je účtování storno poplatku za zrušení pobytu a úhrada platby předem, a to hlavně z toho důvodu, aby nedocházelo ke zbytečnému blokování kapacit ubytování.

 

Souběžně s plánováním rekonstrukce započalo také „stavění“ zbrusu nového webu chaty Granit, který je již nyní spuštěn na adrese chatagranit.cz. Najdete na něm základní informace o středisku, kontakty nebo články o současném stavu a plánované rekonstrukci. „Postupně budeme přidávat na web tipy na výlety a aktivity v okolí, akční nabídky, fotky z rekonstrukce a podobně. Samozřejmostí bude online rezervační systém,“ říká Slaba s tím, že dalšími kroky v propagaci chaty Granit je založení facebookového a instagramového profilu, výroba informačních cedulí či podpora v tištěných médiích.

 

V současné době je chata Granit z důvodu protiepidemických opatření nařízených vládou uzavřena. Vedení SZM upozorňuje, že i když vláda podmínky pro ubytování rozvolní, chata bude uvedena do provozu pouze za předpokladu, že bude umožněno ubytovávat alespoň 75% maximální kapacity, a to z důvodu vysokých provozních nákladů.

web

web chaty Granit

chata Granit

Bc. Miroslava Poláková

Tisková mluvčí

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

 

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram