CzechEnglish

Od čtvrtka je znovuotevřeno hřiště pod Svatou Horou

Stanovisko Sportovního zařízení města Příbram k postupnému znovuotevření sportovišť

V návaznosti na postupné uvolňování vybraných prodejen a venkovních sportovišť dle nařízení státu, se ve čtvrtek 9. dubna veřejnosti otevře hřiště a tenisové kurty pod Svatou Horou, avšak ve velmi omezeném provozu. Areál Nový rybník a další střediska SZM zůstávají prozatím uzavřena.

V souladu s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví ze dne 6. 4. 2020 bude od čtvrtka 9. 4. 2020 hřiště pod Svatou Horou znovu otevřeno veřejnosti, a to za těchto podmínek:

  • Nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), s výjimkou oddělených prostor mezi sportujícími nebo dodržování vzdálenosti nejméně 2 metry mezi sportujícími
  • Společně sportují vždy maximálně 2 osoby, s výjimkou odstupu nejméně 2 metry od ostatních
  • Uzavření společných sociálních zařízení (WC) a jiných vnitřních prostor sportoviště
  • Zákaz veškerých kolektivních sportů, s výjimkou tenisu, nohejbalu či volejbalu, kdy smí aktivitu společně vykonávat vždy maximálně 2 osoby na každé straně sítě
  • Zákaz volného pohybu osob nevykonávajících sportovní aktivitu
  • Zákaz pobytu veškerých osob nevykonávajících sportovní aktivitu
  • Pravidelná kontrola dodržování výše uvedených podmínek Městskou Policií Příbram

Před otevřením hřiště bude proveden úklid a desinfekční postřik. V případě porušování podmínek bezpečného provozu bude hřiště z důvodu zvýšeného rizika šíření nákazy opět uzavřeno. „Uvolňování sportovišť je důležité posuzovat s velkou mírou opatrnosti. Stále je podstatné mít na paměti, že cílem omezení volného pohybu osob a kontaktů s jinými osobami je co možná největší zamezení možného šíření komunitního přenosu onemocnění COVID-19. Ukvapené znovuotevření sportovišť by mohlo způsobit více problémů než případného užitku,“ říká ředitel SZM Jan Slaba.

Ostatní střediska SZM zůstávají nadále uzavřena. Z ekonomických důvodů byl kromě dětského bazénu a vířivek vypuštěn také velký bazén a rozmrazeny obě ledové plochy. Na střediscích se provádějí dílčí opravy a údržba zařízení. „Vyčkáváme na případné další změny v mimořádných opatřeních a jsme připraveni na ně flexibilně reagovat. Zpřístupnění některého z dalších našich středisek by za předpokladu udržení příznivého vývoje mohlo následovat, avšak ne dříve, než po Velikonocích,“ dodává Slaba s tím, že veřejnost bude o případných změnách průběžně informována prostřednictvím webových stránek SZM.

 

Bc. Miroslava Poláková

Tisková mluvčí

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram

2020-04-13T11:54:46+00:008 dubna 2020|Hlavní, Venkovní sportoviště|
KALENDÁŘ AKCÍ