CzechEnglish

Tábory SZM navštívilo 120 dětí

V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM. Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené

Tábory Sportovního zařízení města Příbram navštívilo za léto celkem 120 dětí. Ohlasy od rodičů i dětí jsou velmi pozitivní. Zájem o tábory byl tak velký, že by se s přehledem naplnil i čtvrtý turnus.

Sportovní zařízení města Příbram pořádá Sportovní příměstský tábor od roku 2017 a zájem o něj rozhodně neklesá, ba naopak stoupá. Počet vypsaných termínů se tak každým rokem navyšuje. „Nejdříve se konaly jen dva termíny v létě, potom jsme přidali jarní tábor na jarní prázdniny a vloni jsme otevřeli s ohledem na velký převis zájemců ještě třetí letní termín,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

Letos vypsané tři termíny byly i přes navýšení celkové kapacity po dvou dnech beznadějně obsazené, dva termíny dokonce již v den, kdy byl příjem přihlášek odstartován. „Rádi bychom vypsali i čtvrtý termín a nebojím se říci, že bychom pravděpodobně naplnili i termín pátý, ale z provozních důvodů už to bohužel není možné. Naše instruktorky přes školní rok učí výuku plavání, a tak je potřeba, aby přes léto vyčerpaly dovolenou a nabraly nové síly na září,“ vysvětluje Slaba. První tábor se letos konal od 8. do 12. července druhý od 22. do 26. července a poslední termín připadl na týden od 5. do 9. srpna.

Program táborů je opravdu nabitý a pestrý. Instruktorky využívají s dětmi prostory Aquaparku Příbram, sportovní haly a navštěvují také areál Nový rybník, kde například letos měly děti možnost otestovat si nový Adventure golf a projely se na lodičkách z půjčovny. Děti navštěvují i další místa v Příbrami, jako je lesopark Litavka, Padák, Svatá Hora, hřiště na Rynečku a další. „Každé dítě dostalo na konci tábora medaili za účast, něco dobrého na zub a malý dáreček. Rodičům zase posíláme fotky z průběhu tábora a vrací se nám za to samé pozitivní reakce, za které moc děkujeme“ dodává Slaba.

 

 

Bc. Miroslava Poláková

Tisková mluvčí

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

 

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram

2019-09-23T09:29:33+00:0021 srpna 2019|Pro média|
KALENDÁŘ AKCÍ