CzechEnglish

Nové středisko SZM – Chata Granit

Chata Granit: na cestě k lepším zítřkům. Rada města schválila záměr nového provozu

Sportovní zařízení města Příbram naplánovalo novou strategii provozu, která byla Radou města Příbram dne 8. března 2021 schválena.

Provozování chaty bylo doposud vedeno v rámci agendy Odboru správy majetku města Příbram. „Čas se nyní snaží ze svých pozic vyčlenit zaměstnanci Sportovního zařízení města Příbram, jak jen je to možné. Avšak bez člověka, který bude mít na starost celkový chod chaty Granit, to nepůjde. Proto je v současné době na úřední desce města Příbram vypsána pozice manažera chaty Granit a také správce, který by svou práci vykonával na adrese chaty Granit,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

Bylo potřeba provést stavebně technický audit budovy

V období od přijetí usnesení (18. 1. 2021) do současnosti probíhal sběr informací, dokumentace a podkladů k objektu chaty Granit a byl proveden stavebně technický audit. Probíhala komunikace s dodavateli, ředitelem sousedního hotelu Zadov a dále jednání s úředníky odboru správy majetku (OSM) a vedením města Příbram. Proběhly rešerše na rezervační a vstupní systém.

Kromě návrhu nového záměru opravy/ rekonstrukce objektu chaty Granit byl také realizován odborný odhad investičních nákladů. Proběhla odborná prohlídka nutná pro realizaci projektové dokumentace, sondy do konstrukcí, zhodnocení nalezených nedostatků z revizních zpráv vůči skutečnosti apod. Lze konstatovat, že po podrobné vizuální prohlídce objektu nebyly nalezeny žádné významné degradace konstrukcí.  Objevuje se mírné zvlhčení zdiva, bude nutné provést zásahy do elektroinstalace a také výměna kotle. Dále bude nutná oprava popraskaných podlah v podkrovní koupelně a chodbě.

Byl stanoven nový záměr provozu

Záměrem provozovatele rekreační chaty Granit je zvýšit její komfort a uživatelský standart rekreačního ubytování. Chata je v současnosti koncipována pro 38 ubytovaných, což má za následek velmi nízký ubytovací komfort.

Cílem nového provozu pod vedením SZM Příbram je skrze provedení citlivých stavebních úprav, obnovy zastaralého vybavení, navýšení počtu sociálních zařízení atd. vytvořit uživatelsky komfortní prostředí rozdělené do dvou druhů ubytování, s možností pronájmu také celé budovy pro skupinové zájezdy. Nový dispoziční návrh pracuje s myšlenkou vytvoření rodinných apartmánů pro 4 – 6 osob s vlastním sociálním zařízením a vlastní kuchyňkou na pokoji v 1. patře chaty a samostatných horských pokojů s vlastním sociálním zařízením mimo pokoj a společnou kuchyňkou v přízemí chaty. Současně s tím by došlo k vyčlenění jednoho z pokojů v přízemí pro správce budovy a zrušením jednoho z pokojů by vznikl prostor pro budoucí výstavbu privátní sauny. „Novými dispozičními změnami sice dojde k faktickému snížení kapacity ubytovaných z 38 ubytovaných na 28 ubytovaných, nicméně kvalita se tím dostane mnohem výše. V rodinných apartmánech lze navíc počítat s přistýlkami, a tak bude chata Granit ve výsledku schopna ubytovat až 34 osob,“ říká Slaba.

Se změnami dispozic bude souviset i obnova nábytku v pokojích, v kuchyňkách i společenské místnosti.

Nový záměr provozu je schválen

Rada města Příbram na svém posledním zasedání schválila záměr nového provozu a nyní mohou probíhat další akce, jako zpracování kompletní projektové dokumentace nového řešení budovy včetně zpracování položkového rozpočtu stavby, příprava a realizace výběrových řízení na dodavatele elektroinstalace, kotle, stavebních úprav, vnitřního mobiliáře apod. „Realizace oprav by měly proběhnout v období září – listopad 2021 a chata Granit by tak měla být připravena v celé své nové kráse na případné vánoční a silvestrovské oslavy letošního roku,“ říká Slaba.

V současné době, probíhají budoucí rezervace ubytování stále pod záštitou odboru správy majetku města Příbram, Sportovní zařízení předpokládá přebírání agendy během května a června. „V letní sezoně si chceme ještě vyzkoušet provoz stávajícího zařízení bez úprav, a to také z důvodu odhalení případných nových nedostatků či naopak příležitostí,“ říká závěrem Slaba.

 

Bc. Miroslava Poláková

Tisková mluvčí

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

 

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram

Chata Granit

2021-03-15T15:07:27+00:0012 března 2021|Hlavní, Pro média|
KALENDÁŘ AKCÍ