CzechEnglish

Minizoo na Nováku má dva nové přírůstky

Večer před Valentýnem se na Nováku podíval na svět první odchovaný přírůstek minizoo. Včera ráno se zaměstnanci SZM radovali podruhé.

 

Kozička se má čile k světu

Nejsledovanějším členem minizoo se na nějakou chvíli nyní zřejmě stane malá kozí slečna narozená včera, 18. února. Narodila se již jako druhý přírůstek v historii minizoo na Nováku, tím prvním je černo-hnědý kozlík, který se narodil 13. února, tedy jen o pár dní dříve.

 

Kozlík v minizoo bohužel zůstat nemohl

Vzhledem k tomu, že výběh je volně přístupný pro návštěvníky, jsou v minizoo umístěna pouze zvířata zvyklá na kontakt s lidmi a nehrozí tak riziko úrazu. „Kozlík by mohl být časem nebezpečný nejen lidem ale i ostatním zvířatům v ohradě a proto byl z Nováku převezen jinam“, říká vedoucí areálu Petr Trojan.

 

Vstup do minizoo je i nadále možný bez omezení, s ohledem však na mládě kozy. O tom, jak se bude nová obyvatelka minizoo jmenovat, budete moci hlasovat na facebooku Sportovního zařízení města Příbram.

 

Minizoo na Nováku byla vybudována ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Ochrana fauny ČR na začátku léta loňského roku. Do minizoo jsou umisťována hendikepovaná zvířata, která nejsou ve volné přírodě schopna sama přežít.

 

V minizoo jsou v současné době umístěny čtyři kozy, jedna ovce a nyní i přímo v minizoo odchovaná malá kozička. „Součástí minizoo je také ptačí voliéra, kam jsou též umisťováni jedinci, jejichž přežití ve volné přírodě by bylo velmi obtížné nebo nemožné“ dodává Trojan.

 

Bc. Miroslava Poláková

Tisková mluvčí

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram

 

 

 

2019-02-19T14:40:00+00:0019 února 2019|Areál Nový rybník, Hlavní|
KALENDÁŘ AKCÍ