CzechEnglish

Koupání pro imobilní na Nováku

Lehátko do vody pro imobilní si lze na Nováku bezplatně zapůjčit v půjčovně sportovního vybavení

 

Po vybudování nového vstupu do vody pro imobilní nyní Sportovní zařízení města Příbram nabízí v Areálu Nový rybník také možnost zapůjčení lehátka, které umožní pohodlný sjezd do vody a radost z koupání i osobám s omezenou hybností těla.

 

Jedná se o jednoduchý mechanický vozík ve stylu plážového lehátka na kolech, který je určený pro volný čas a rekreaci, na pláž i do vody. Lehátko je polohovatelné a je s ním snadná manipulace při pohybu po trávě, v písku i ve vodě. Povrch lehátka tvoří rychleschnoucí prodyšná síťovina.

 

Lehátko si lze od tohoto víkendu zapůjčit v půjčovně sportovního vybavení oproti vratné záloze. „Každý z nás se může velmi snadno a nečekaně ocitnout v situaci, kdy se nemůže z nějakého důvodu plně pohybovat. Ať už je to stav trvalý nebo například po úrazu, pohyb vždy pomáhá, a to nejen z hlediska fyzického, ale také psychického zdraví. Zakoupením lehátka za bezmála 30 tisíc korun jsme dotáhli do finále myšlenku příjemnějšího koupání na Nováku i pro imobilní osoby,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba a dodává, že se také nyní zabývá možnostmi parkování pro ZTP poblíž vody.

 

Používání lehátka je na vlastní odpovědnost, případně na odpovědnost doprovodu. Je určeno pro jednu osobu a při manipulaci vyžaduje pomoc doprovodné osoby. Lehátko není v žádném případě pomůckou určenou pro plavání a nelze ho ve vodě považovat za záchrannou pomůcku. „S lehátkem se dá pohodlně zajet přímo do vody a potom se drží bezpečně při hladině. Pro manipulaci s lehátkem je zapotřebí alespoň jedné další osoby, která lehátko dopraví k vodě. Dohled, případně asistence další osoby je i ve vodě přinejmenším žádoucí,“ dodává Slaba.

2020-06-25T09:01:23+00:0025 června 2020|Areál Nový rybník, Hlavní|
KALENDÁŘ AKCÍ