CzechEnglish

Co nového na Nováku?

Minizoo čeká rozšíření, in-line dráha ladí formu a půjčovna bude nově nabízet koloběžky

 

Minizoo se rozrůstá nejen počtem obyvatel, ale také rozlohou. Zvířátkům přibyde nový výběh. In-line dráhu čeká rozšíření o napojení, asfalt tak povede už od parkoviště. V plánu je také nástřik značení a montáž cedulí s piktogramy.

 

Minizoo u letního kina se rozroste o celý nový výběh. Ohrada se buduje přes cestu stávajícímu výběhu, budou tedy oddělené. Složení obyvatel se plánuje podobné jako v první ohradě, tedy kozy a ovce. „Zvažujeme i umístění jiných zvířat, ale především chceme, aby vstup do ohrady byl bezpečný. V případě umístění jiného druhu zvířete, necháme pravděpodobně výběh uzavřený, tedy lidem nepřístupný,“ komentuje vedoucí areálu Nový rybník Petr Trojan.

 

V půjčovně nabízíme nově i koloběžky

Kromě lodičky, paddleboardu či šlapadla nabízí nově Sportovní zařízení města Příbram možnost zapůjčení koloběžky. „Celkem máme v objednávce šest kusů krásných sportovních koloběžek, dorazit by měli co nevidět. K zapůjčení budou v setu s helmou, a to na hodinu za 150 korun, na dvě hodiny za 250 korun nebo na celý den za 350 korun,“ říká Trojan a dodává, že je nutno počítat s penězi na vratnou zálohu ve výši 500 Kč za set. Koloběžky bude možné zapůjčit v půjčovně sportovního vybavení od 1. června, kdy půjčovna oficiálně zahajuje provoz.

 

Vetší komfort na in-line dráze

In-line dráha o celkové délce 1800 metrů byla slavnostně otevřena na konci září loňského roku. Ještě před létem bude bezpečnost bruslařů, chodců a cyklistů umocněna nástřikem značení směru jízdy a krajnic a na některých místech přibydou také piktogramy, znázorňující základní zásady chování na dráze. Návštěvníci jistě ocení rozšíření in-line dráhy o nájezd, který povede už od parkoviště pod minigolfem s přímým napojením na dráhu. „Návštěvníci si díky tomu budou moci nasadit brusle už u auta a komfortně dojet až k in-line dráze. To samé platí i v případě zapůjčení koloběžky v půjčovně,“ říká ředitel sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba a dodává, že úprava terénu a následné asfaltování úseku bude probíhat v období od 15. května do 5. června.

 

Od Velikonoc se v areálu opět pohybují také osoby dohlížející na pořádek a bezpečnost. K pravidelným kontrolám prováděných městskou o státní policii se tak připojuje i celodenní dozor. Tyto osoby jsou v areálu jednak z důvodu dohledu na dodržování pořádku a pravidel, ale také pro návštěvníky, kteří potřebují poradit, nebo jakkoli pomoci.

Brzy povede asfaltová cesta už od parkoviště, za půjčovnou, až k In-line dráze

 

Na In-line dráze proběhne nástřik značení a přibudou piktogramy

V půjčovně sportovního vybavení budou nově k mání koloběžky

Minizoo se rozrůstá o další výběh

 

Miroslava Poláková

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384
mob.: 773 041 753

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram

2019-05-07T19:38:51+00:003 května 2019|Areál Nový rybník, Hlavní|
KALENDÁŘ AKCÍ