CzechEnglish
Načítám Akce
akce již proběhla.

Prestižní závod Timbersportu se vrací do Příbrami!

 

V neděli 12. května od 13:30 hodin bude Příbram v areálu letního kina hostit druhý ročník oblíbeného dřevorubeckého sportu STIHL timbersport® a sice kvalifikační závod CZECH CUP Příbram v STIHL TIMBERSPORTS® CZECH SERIES.

 

Šestnáctka jedněch z nejlepších českých sportovních dřevorubců se v Příbrami utká o postup na mistrovství republiky. Mezi účastníky budou návštěvníci moci vidět například člena národního družstva Jan Holuba nebo Martina Roušala. Chybět nebude ani vicemistr světa a čtyřnásobný mistr Evropy Martin Komárek, který vystoupí v exhibičních disciplínách, jako je sekání ve výšce Springboard a disciplína Hot Saw – řezání s pilou o výkonu 70 koní.

 

„S panem Komárkem jsem měl tu čest se osobně setkat a musím uznat, že ten chlapík má opravdu páru. Zároveň mu nechybí smysl pro humor a zápal pro věc. Návštěvníci akce se tak mají určitě na co těšit. Jsem rád, že jsme prostřednictvím naší organizace schopni jednat a spolupracovat s takto zajímavými lidmi a osobně se na akci velmi těším,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

 

Soutěžit se bude celkem ve čtyřech disciplínách, a to přesekávání ležící klády – Underhad chop, přesekávání stojící klády – Standing chop, řezání motorovou pilou Stock saw a řezání ruční pilou Single Buck. K vidění budou tvrdé souboje těch nejlepších českých dřevorubců.

 

Sportovní zařízení města Příbram, jakožto spolupořadatel akce, chystá také bohatý doprovodný program a soutěže. Nebude chybět malování na dřevěné kotouče pro děti a na závěr autogramiáda. Akce je vhodná pro celou rodinu, na své si přijdou děti, muži i ženy všech věkových kategorií. Vstup na akci je stejně jako v loňském roce zdarma.

 

 

Bc. Miroslava Poláková

Tisková mluvčí

Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII

tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram

KALENDÁŘ AKCÍ